strona główna paralotnie.org główna
aktualnościNajnowsze
Całe archiwum
2006-03-15 15:54:53
Ponieważ wiele się mówi o jakości szkolenia przez polskich instruktorów w polskich szkołach latania, pozwolę sobie zaprezentować informację dotyczącą zasad szkolenia w 2006 roku w szkole latania Paralotnie Nauka Latania, którą mam przyjemność prowadzić. Wszystkich początkujących planujących się wyszkolić w tym roku zapraszam do lektury i późniejszego kontaktu.

Od tego roku planujemy wprowadzenie paru istotnych zmian w naszej szkole. Dotyczyć one będą zarówno systemu szkolenia jak i wykorzystywanego sprzętu.

Od paru lat szkolimy tylko na nowych skrzydłach kupowanych na początku sezonu, W tamtym roku wykorzystywaliśmy do szkolenia paralotnie Dudek Nemo. Z uwagi na bardzo dobre osiągi, bezpieczeństwo i serwis w Polsce tym sezonie zdecydujemy się ponownie na skrzydła Nemo. Nasi kursanci latają na nowych uprzężach z protektorami. Każda uprząż wyposażona jest w spadochron ratunkowy firmy Dudek Paragliding.

Nowością w szkoleniu w tym sezonie będzie wykorzystywanie skrzydeł treningowych Marlin do nauki na ziemi. Dzięki małej powierzchni Marlin zachowuje wyjątkową stabilność przy silnych podmuchach termicznych, dzięki czemu podczas nauki stawiania skrzydła w porywistym wietrze nie potrzeba asekuracji ze strony drugiej osoby. Można odbywać treningi przy wietrze nawet do 12m/s - zwiększa to efektywność wykorzystania czasu na naukę startów o około 30%. Zachowanie skrzydła Marlin nie odbiega znacząco od standardowych skrzydeł do latania.

Jak pewnie wiecie specjalizujemy się w szkoleniu za holem mechanicznym. Ponieważ ten sposób dale uczniom możliwość uzyskiwania w pierwszych lotach wysokości znacznie ponad 100m, co wpływa bardzo dobrze na poziom kursantów. W Tym roku będziemy nadal rozwijać naszą szkołę w kierunku specjalizacji w szkoleniach na holu. Aby usprawnić rozwijanie lin i dostarczyć frajdy kursantom zamierzamy zakupić w tym roku Quada.

W ramach zimowego remontu zmieniliśmy w tym roku liny w wyciągarce.

W tym roku wprowadzamy system jakości ISO, aby zwiększyć efektywność szkoleń oraz ich jakość.

Pragniemy w dalszym ciągu zacieśniać współpracę z Glide Club Gdynia.
Realizacja weblemon.org   Copyright © 2001-2019    Paralotnie Nauka Latania góra